Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt

Kamień Pomorski

Golczewo

Zostały właśnie opublikowane wyniki ostatniego notowania „Europejski samorząd” z danymi za 2014 rok. Ogromną niespodziankę jest wygrana gminy z naszego powiatu – Dziwnów zajął pierwsze miejsce. Nasze miasto osiągnęło bardzo dobry wynik – 10. miejsce z gmin miejsko-wiejskich województwa zachodniopomorskiego, a 47 w skali całego kraju.

Więcej…

plakat_koncert_Muzyczny_ogrod_2015_-_wirydarz_8_lipiec
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Muzyczny ogród" już za tydzień 8 lipca w Wirydarzu katedralnym w Kamieniu Pomorskim o g.20.00
Podczas koncertu można będzie usłyszeć m.in.: Skrzypka na dachu, Hallelujah, Cats, Jantar czy Time to say goodbay.
Bilety do nabycia w sklepie z Wikliną przy katedrze lub bezpośrednio przed koncertem (liczba biletów ograniczona).Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Stankiewicz


Jest 162 dniem w obecnie obowiązującym kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostało 203 dni.

Imieniny: Anastazy, Barnaba, Feliks, Fortunat, Flora, Jan, Paula, Paryzjusz, Radomił, Radomiła, Teodozja i Witomysł.

Więcej…

bibliotekaPowiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza na spotkanie autorskie z Beatą Kępińską, które odbędzie się 4 maja 2015 roku o godzinie 18:00 w siedzibie Biblioteki przy ulicy Wolińskiej 9.

Więcej…

IMG_5537Egzamin gimnazjalny w 2015 odbywa się w dniach 21-23 kwietnia, od wtorku do czwartku.

Więcej…

004-facebook-2Ponad 20 tysięcy biegaczy w 81 miejscowościach weźmie udział 1 marca 2015 r. w III edycji "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” organizowanym przez Fundację Wolność i Demokracja.

Więcej…

Tesco_dla_Szk_-_zdjcie 

Zespół z woj. zachodniopomorskiego stanął na podium 12. edycji programu Tesco dla Szkół – „Kulinarni Odkrywcy”. W tym wyjątkowym, filmowym konkursie, dzieci przeprowadziły najlepszy kulinarny eksperyment - przekonywały do nauki gotowania i zdrowego odżywiania. Wśród najlepszych znalazł się film zespołu „Gimnazjum Drawsko Pomorskie” z Gimnazjum w Drawsku Pomorskim, który zdobywając kilkanaście tysięcy głosów, został laureatem regionalnym. Młodzi Kulinarni Odkrywcy zmierzyli się z kilkuset szkołami z całej Polski i wywalczyli nowoczesny sprzęt multimedialny dla swojej placówki.

Więcej…

10422281_1512756072322034_2629829884675210407_n
Przyjdź 3 lutego na trening, który odbędzie się w Kamieniu Pomorskim. To idealna okazja by dołączyć do piłkarzy z Wysokiej Kamieńskiej i zawalczyć razem o awans do Regionalnej Ligi Okręgowej.

Więcej…

IRR_logo_1Instytutu Rozwoju Rolnictwa im. Wł. Grabskiego podsumował rok 2014. Ostatnie 12 miesięcy to nie był dobry okres dla rolnictwa. Odczuwalne były przede wszystkim skutki wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (ASF) i rosyjskiego embarga. Nie zrekompensowały tego wyższe zbiory zbóż. W ostatnich kilkunastu miesiącach nastąpił spadek dochodów rolników. Zmiana norm procesu wędzenia wędlin i wyhamowanie eksportu wołowiny spowodowanej przez zakaz uboju rytualnego wpłynął negatywnie na rynek mięsa.

Więcej…

bezpieczna_woda
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło zimową edycję akcji „Bezpieczna Woda” skierowaną do nauczycieli, wychowawców, funkcjonariuszy policji rzecznych, ratowników oraz rodziców, stanowiącą zestaw podstawowych zasad bezpieczeństwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych, ujętych w formie plakatu oraz 4-stronicowej ulotki.

Więcej…

Reklama

2015-06-15-autokam Golf Country Club Golf Country Club Prywatny Gabinet Stomatologiczny PGK Kamień Pomorski Glok Usługi pogrzebowe WASYLÓW Alarmy  Raj EwyKsięgarnia KaspioProdukty z Niemiec Zur Bud       Centrum BHP     

  • WAPNICA - nowa propozycja

    WAPNICA - nowa propozycja

    Wapnica (przez wiele, wiele lat nazywała się - Kalkofen) - obecnie jest niewielką zachodniopomorską wsią letniskową. Leży nad jeziorem Wicko Wielkie (zakamarek Zalewu Szczecińskiego), niedaleko Międzyzdrojów (powiat Kamień Pomorski) na wyspie Wolin (53°52'50"N…

    Więcej

  • Wszystkie wiadomości w dziale: Inne
Reklama
Reklama